راه های درمان لکه های سفید دندان

راه های درمان لکه های سفید دندان

 همه می خواهند وقتی میخندند دندان های سفید و درخشانی داشته باشند اما بعضی از مردم به دلیل داشتن لکه های سفید بر روی دندان از خندیدن اجتناب میکنند اگر چه لکه های سفید روی دندان زیاد توجه جلب نمیکند ولی باید در این باره مواردی را بدانید که توجه شما را به آن جلب می کنیم

Image result for â«ÙÙÙرÙزÛسâ¬â

لکه های سفید به دلایل مختلف بر روی دندان ها رشد می کنند. بعضی از علل رایج عبارتند از فلوروزیس (یک بیماری که مینای دندان را آسیب می رساند)،دکلسیفیکاسیون، از بین رفتن مواد معدنی  دندان ها، مصرف بیش از حد میوه ها و نوشیدنی های اسیدی است که باعث آسیب مینا، اسیدیته، خشکی دهان،  می شود.

درمان های مختلفی برای لکه های سفید موجود بر روی دندان وجود دارد. اما کشف این موضوع که کدام یک از این درمان ها برای بر طرف نمودن لکه های سفید دندان مناسب است ممکن است به علت اساسی بروز لکه های سفید و وضعیت دندان های شخص بستگی داشته باشد.

 

درمان های موجود برای لکه های سفید دندان:

میکرو ابریژن مینای دندان

میکرو ابریژن ممکن است برای درمان لکه های سفید دندان های برخی افراد روش مناسبی باشد. در طی این روش دندانپزشک یک مقدار کوچک از سطح مینای دندان ها را بر می دارد تا ظاهر لکه های سفید را کاهش دهد. این درمان حرفه ای معمولا به وسیله سفید کردن دندان ها انجام می شود، که می تواند باعث شود که دندان ها رنگ یکنواخت تری داشته باشند.

Image result for â«Ø¹Ú©Ø³ ÙÛکر٠ابرÛÚÙ ÙÛÙØ§Û Ø¯ÙداÙâ¬â

بلیچینگ دندان

سفید کردن یا بلیچ کردن دندان ها می تواند به کاهش لکه های سفید و سایر لکه های دیگر موجود بر روی دندان ها کمک کند. انواع محصولات سفید کننده دندان، مانند نوارها و چسب ها(OTC)، بدون نسخه در دسترس هستند. علاوه بر این، افراد می توانند این محصولات را به صورت آنلاین و از سایت های اینترنتی خریداری کنند.

Image result for â«Ø¨ÙÛÚÛÙÚ¯ دÙØ¯Ø§Ù Ø¨Ø±Ø§Û Ø§Ø² بÛ٠برد٠ÙÚ©Ù ÙØ§Û Ø³ÙÛدâ¬â

روکش دندان

روکش های دندانی پوشش های نازک و محافظت کننده ای هستند که به سطح جلویی دندان های فرد متصل می شوند. آن ها می توانند نقاط سفید و دیگر لکه های موجود بر روی دندان فرد را به طور موثری پنهان کنند. برای روکش گذاری دندان تنها باید به یک دندان پزشک متخصص مراجعه کنید تا روکش را به صورت تخصصی برایتان نصب کند بنابراین این روش می تواند بسیار پر هزینه باشد.

 

فلوراید موضعی

دندان پزشک ممکن است از فلوئورید موضعی برای دندان های افراد مبتلا به هیپوپلازی مینای دندان استفاده کند. این کار ممکن است باعث رشد مینای دندان ها شود و به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک نماید.

 

رزین کامپوزیت

برای افراد مبتلا به هیپوپلازی مینای دندان، دندان پزشک ممکن است رزین کامپوزیتی را برای پر کردن حفره ها و مینای خارجی دندان های فرد استفاده نماید. این کار ممکن است برای افرادی که دارای لکه های سفید دندانی زیادی هستند مناسب نباشد.

برای مشاهده ,خرید, قیمت , محصولات خانگی  دندان پزشکی  کلیک کنید 

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.

 

 

نظرات بازدیدکنندگان