پیشگیری از آبسه دندان در کودکان

پیشگیری از آبسه دندان در کودکان

آبسه دندان جوشی چرکی است که بر روی لثه ایجاد می شود، معمولا آسیب به دندان ها مثل ضربه و پوسیدگی دندان ها عامل این آبسه شناخته می شود. باکتری های راه پیدا کرده به مینای دندان می تواند عفونت های دردناک و حاد ایجاد کند،

آبس٠دÙدا٠کÙدکاÙ

 در صورت عدم درمان به موقع ممکن است ریشه های دندان شیری کودک شما دچار پوسیدگی شود و نیاز به کشیدن دندان باشد به علاوه این آسیب، خطر پوسیدگی و مشکلات دندان های دائمی در آینده را به همراه دارد.

 

تجمع چرک و مایعات عفونی به دلیل افزایش باکتری‌ها در یک دندان را آبسه دندان گویند. گاهی آبسه در ظاهر مشاهده نمی‌شود و با فشار دادن محل عفونت و دردناک شدن آن متوجه وجود این عارضه می‌شویم. در مواردی دیگر محل آبسه علاوه بر آن که دردناک می‌شود، متورم و برجسته نیز خواهد شد. آبسه عارضه شایعی است که هم در دندان دائمی بزرگسالان و هم در دندان‌های شیری کودکان به وجود خواهد آمد.
Image result for â«Ø¢Ø¨Ø³Ù دÙدا٠در Ú©ÙدکاÙâ¬â
 

برخی از مهمترین راهکار های پیشگیری از آبسه دندان کودکان به این شرح است:

مسواک زدن : بهترین راهکار، حفظ بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن می باشد، برای این منظور کودک شما باید حداقل دو مرتبه در روز مسواک بزند.رعایت بهداشت دندان کودکان باید از حدود هشت ماهگی یا همان ابتدای نیش زدن دندان اول شروع شود.

Image result for â«ÙسÙاک زد٠در Ú©ÙدکاÙâ¬â

 

پرهیز از مصرف خوراکی های کربوهیدراته : مصرف نوشیدنی ها قندی، نوشابه ها و یا آب میوه های قندی موجب از بین رفتن مینای دندان می گردد که در نتیجه آن پوسیدگی دندان را به همراه دارد.

Image result for â«Ø´ÛرÛÙÛجات عاÙÙ Ù¾ÙسÛØ¯Ú¯Û Ø¯Ùدا٠در Ú©ÙدکاÙâ¬â

 

مراجعه منظم به دندانپزشک : یکی از مهمترین راهکار های پیشگیری از آبسه دندان کودکان مراجعه منظم نزد دندانپزشک و برطرف نمودن پوسیدگی های و شکستگی های دندان می باشد.

Image result for â«Ø§ÙÙÛÙ Ùراجع٠کÙدک ب٠دÙداÙپزشکâ¬â

برای مشاهده ,خرید, قیمت , محصولات خانگی  دندان پزشکی  کلیک کنید 

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.

 

 

 

 
 

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان