در چه صورتی از مینی ایمپلنت ها استفاده میشود

در چه صورتی از مینی ایمپلنت ها استفاده میشود

به طور سنتی، از دست دادن دندان به معنی استفاده از پروتزهای دندان مصنوعی ناراحت کننده یا ایمپلنت های گران قیمت است. اما روش جدیدتری هم برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد که راحت تر و مقرون به صرفه تر است. مینی ایمپلنت ها نصف اندازه ایمپلنت های معمولی هستند. به همین دلیل استفاده از آنان ارزان تر و راحت تر است.

Image result for عکس از مینی ایمپلنت"
مینی ایمپلنت دندان پرتزی شبیه به ایمپلنت دندان با ابعادی کوچک تر است که در برخی شرایط که فضای کمتری برای پشتیبانی ایمپلنت معمولی وجود دادر به جای ایمپلنت استفاده می شود .

حال سوال پیش می آید که در چه صورتی از مینی ایمپلنت ها استفاده میشود ؟
1 : کمبود فضای کافی در لثه

اولین موردی که نیاز به استفاده از مینی ایمپلنت می شود به دلیل نبود فضای کافی در لثه می شود.باید بدانیم که برای پایه هر ایمپلنت دندان نیاز به حدود ۶ میلی متر فضای لثه بین ۲ دندان کناری هست. در واقع هر پایه یک ایمپلنت معمولی حدود ۳ میلی متر است و پایه هر ایمپلنت باید حدود ۱.۵ میلی متر از پایه دندان های کناری فاصله داشته باشد که در مجمع ۶ میلی متر برای قرار دادن هر ایمپلنت لازم است. ولی گاهی این فضا برای انجام ایمپلنت نیست، در این زمان دندانپزشک از مینی ایمپلنت استفاده خواهد کرد تا پایه ایمپلنت به ریشه دندان های کناری آسیبی وارد نکند.

Image result for کمبود فضای کافی در لثه"
2 : عدم وجود استخوان کافی در فک

دومین موردی که نیاز به ایمپلنت می باشد عدم وجود استخوان کافی در فک و زیر لثه می باشد که معمولا می تون این عارضه را با لیفت سینوس و جراحی پودر استخوان از بین برد ولی بعضی از بیماران علاقه ای به انجام این جراحی ندارند و از این رو دندانپزشک مجبور می شود تا از مینی ایمپلنت استفاده کند.

Image result for عدم وجود استخوان کافی در فک"

برای مشاهده ,خرید, قیمت , محصولات خانگی  دندان پزشکی  کلیک کنید 

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.

نظرات بازدیدکنندگان