مزایا و معایب مینی ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت معمولی

مزایا و معایب مینی ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت معمولی

برای پرکردن جای خالی دندان به صورت دائمی، دو روش ایمپلنت معمولی و مینی ایمپلنت وجود دارد. در صورتی که تفاوت‌های آنها را ندانید، ممکن است انتخاب روش مناسب برای شما دشوار باشد. روش مناسب جایگزینی دندان‌های از دست رفته به عوامل متعددی مانند تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید جای خالی آنها را پر کنید، وضعیت سلامت عمومی، تراکم و حجم استخوان فک و بودجه ‌ای که برای درمان در نظر گرفته ‌اید بستگی دارد.

Image result for ایمپلنت"

اخیرا استقبال زیادی از مینی ایمپلنت صورت گرفته است و بسیاری از افراد به جای بریج یا دندان مصنوعی خود می‌خواهند از این روش استفاده کنند.

در اینجا با مزایا و معایب مینی ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت دندان آشنا می‌شوید.

*مزیت مینی ایمپلنت بر ایمپلنت معمولی 

1:مهم ترین مزیت مینی ایمپلنت این است که بر خلاف ایمپلنت معمولی می توان آن را برای بیمارانی استفاده کرد که بخشی از ساختار استخوان فک در آنها تحلیل رفته است .افرادی که مدت زیادی دندان طبیعی استفاده کرده اند بیستر فرایند تحلیل رفتن استخوان را تجربه می کنند.

Image result for استخوان فک در آنها تحلیل رفته"
2:مهم ترین مزیت های مینی ایمپلنت ,عدم نیاز به جراحی بزرگ برای جایگذاری آن است چرا که عمل جراحی کاشت مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی است .مینی ایمپلنت به شکلی طراحی شده که نیاز به پیوند استخوان را مرتفع می سازد.در نتیجه سریع تر صاحب دندان میشوید.
Image result for کاشت مینی ایمپلنت بدون جراحی"
3:هزینه مینی ایمپلنت کمتر از ایمپلنت معمولی است . فرایند کاشت ایمپلنت لازم است چندین مرتبه مراجعه نماییدو به خصوص در صورتی که ایمپلنت معمولی به عمل جراحی نیاز داشته باشد{کاشت دو مرحله ایی ایمپلنت}هزینه آن بیشتر است
Image result for هزینه مینی ایمپلنت"
سایر فواید مینی ایمپلنت عبارتند از :
  • ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی
  • جویدن آسان غذا
  • بهبود مشکل بوی بد دهان
  • تمیز کردن آسان دندان ها
  • بهبود تکلم 
  • موفیت بسیار زیاد
  • دائمی بودن روش
 
معایب مینی ایمپلنت 
1: در صورتی که دندان قروچه دارید یا دندان هایتان را به هم فشار می دهید , فشار زیادی بر دندان ها وارد می شود بنابراین ممکن است کاشت مینی ایمپلنت برای شما مناسب نباشد .در صورتی که فشار زیادی بر دندان ایمپلنتی وارد شود ممکن است زودتر از حد معمول طول عمر آن به سر آمده و درمان با شکست مواجه شود .

Image result for دندان قروچه"

2: از آنجایی که مینی ایمپلنت قطری برابر با نصف ایمپلنت معمولی دارد, برای انجام کارهایی که یک ایمپلنت تکی انجام می دهد ,دو مینی ایمپلنت لازم است .این وضعیت می تواند فشار کمی بیستر بر استخوان فک وارد نماید و طول دوره بهبودی را طولانی تر کند چرا که توزیع نیرو متفاوت شده است

Image result for ایمپلنت"
3: ایمپلنت معمولی راه حل بلند مدت تری در مقایسه با مینی ایمپلنت است چرا که ایمپلنت معمولی توزیع نیروی بهتری دارد و فشار کمتری در بلند مدت بر استخوان فک وارد میکند .ایمپلنت معمولی مساحت بیستری دارد بنابراین اتصال آن به استخوان فک بیستر بوده و تحمل بیستری در مقابل فشار دارد.

برای مشاهده ,خرید, قیمت , محصولات خانگی  دندان پزشکی  کلیک کنید 

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.

 

نظرات بازدیدکنندگان