خانه مجله دندانپزشکی دیش دال مقالات عمومی برای مردم


دلایل پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت

زمان مورد نیاز برای مطالعه:۲دقیقه

دلایل پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت

گاهی اوقات افرادی که می‌خواهند ایمپلنت دندان بکارند ممکن است استخوان فک مناسبی برای پشتیبانی از ایمپلنت نداشته باشند.در چنین شرایطی افزایش و تقویت استخوان باید پیش از کاشت ایمپلنت انجام شود. هدف از این کار تقویت استخوان و ساختار نگهدارندة ایمپلنت دندان است.

Image result for پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت"

ایمپلنت‌ها یکی از بهترین متدهای موجود برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند؛ چون قابلیت کامل دهان و دندان شما را بازیابی می‌کنند. با این حال، اثربخشی ایمپلنت‌ها مستلزم آن است که به خوبی به استخوان فک متصل شوند. اگر استخوان فک از کیفیت و قدرت کافی برخوردار نباشد، عمل پیوند استخوان باعث تقویت و بهبود کیفیت استخوان در محل کاشت ایمپلنت می‌شود.

می خواهیم در این مقاله به دلایل پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت بپردازیم با ما همراه باشید ؟

دلایل پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت

۱- بالا بردن استخوان سینوس فک

در این عمل، غشای سینوس کمی به سمت بالا کشیده می‌شود و استخوان پیوندی در زیر آن قرار می‌گیرد. این امر باعث می‌شود که ایمپلنت‌ها بر روی یک پایه قوی‌تر کاشته شوند.

Image result for بالا بردن استخوان سینوس فک"

۲- تقویت استخوان فک

تروما، صدمات فیزیکی، نواقص مادرزادی و بیماری‌های شدید لثه باعث ایجاد شیارهایی بر روی استخوان فک می‌شوند. از عمل پیوند برای پر کردن شیارهای استخوان استفاده می‌شود.

Image result for تقویت استخوان فک"

۳- تغییر مکان عصب

اگر کاشت ایمپلنت مستلزم جابجایی عصب آلوئولار تحتانی باشد، از عمل پیوند استخوان کمک گرفته می‌شود. عصب آلوئولار تحتانی، احساسات گونه و لب را کنترل می‌کند.

Image result for عصب آلوئولار"

برای مشاهده ,خرید, قیمت , محصولات خانگی  دندان پزشکی  کلیک کنید 

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.