خانه مجله دندانپزشکی دیش دال مقالات دندانپزشکی


راهنمای انتخاب و خربد بهترین یونیت دندانپزشکی

زمان مورد نیاز برای مطالعه:۲دقیقه

راهنمای انتخاب و خربد بهترین یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی قلب هر مطب دندانپزشکی می باشد و کوچکترین مشکل در عملکرد آن باعث مختل شدن کارآیی مطب می گردد.  باید برای تهیه یک یونیت دندانپزشکی خوب به عوامل موثر در آن توجه نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. چون یونیت دندانپزشکی اولین چیزی است که در مطب مورد توجه بیمار قرار میگیرد و همچنین میز کار شماست.

قطعاً اولین سوالی که در خرید بهترین یونیت های دندانپزشکی پیش می آید این است که مدل ایرانی این محصول را بخریم یا خارجی آن را؟!

یونیت هایی که در این مقاله معرفی می شود در اصل بهترین یونیت های جهان نمی باشد و ما سعی کرده ایم که بهترین یونیت های دندانپزشکی ای که در ایران موجود است و در بین دندانپزشکان رایج می باشد را معرفی کنیم.

چه عواملی در تهیه بهترین یونیت های دندانپزشکی مؤثر است؟

قطعاً برای تهیه ی بهترین یونیت های دندانپزشکی توجه به عوامل مؤثر در آن مهم است که این عوامل شامل موارد زیر است:

*زیبایی و جذابیت یونیت دندانپزشکی
*قیمت آن
*رعایت کیفیت و استانداردهای موجود در آن
*چگونگی کارکرد یونیت دندانپزشکی
*خدمات پس از فروش
*آپشن ها و کاربردهای آن
*مواردی که به مکان نصب یونیت دندانپزشکی مربوط می شود

بهترین یونیت های دندانپزشکی ایرانی  

از بهترین یونیت های دندانپزشکی ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

*یونیت دندانپزشکی شیک طب
*یونیت دندانپزشکی فیروز دنتال
*یونیت دندانپزشکی پارس دنتال
*یونیت دندانپزشکی دنتوس

          - یونیت دندانپزشکی شیک طب

 دارای طراحی زیبا و فوق العاده است. تابلت آن ۴ شلنگ و از بالا است و قابلیت وصل کردن شلنگ پنجم را نیز دارد. تابلت دستیار هم دارای کنترل صندلی و چراغ است. دارای زیر سری ۲ محوره است و روکش های آن قابلیت شست و شو دارد. پدال آن چند منظوره است و قابلیت کنترل کردن صندلی و چراغ را نیز دارد. این یونیت دندانپزشکی دارای مخزن آب اضطراری و آبگرمکن بوده و دارای یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش تا ۱۰ سال می باشد.

            -یونیت دندانپزشکی دنتوس

از ویژگی های این نوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*دارای صندلی فول اتوماتیک
*کنترل های ضد خش و فینگر تاچ
*دارای سیستم دو منظوره مخزن آب
*پدال تک زبانه
*جنس بدنه آلومینیم یک پارچه
*دارای ساکشن مجهز که مانع برگشت آب به دهان می شود.
*دارای روکش سلفون کامل

یونیت دندانپزشکی دنتوس جزء بهترین یونیت های دندانپزشکی در سراسر کشور است و به کشورهای دیگر نیز صادرات دارد.

       -یونیت دندانپزشکی پارس دنتال

در این نوع از یونیت های دندانپزشکی میز منشی قابلیت کنترل کامل صندلی را دارد. کاسه کراشور آن چینی است. دارای پوشش بسار ضخیم و دارای سیستم آبگرمکن است. همچنین دارای سیستمی است که از برگشت بزاق به دهان جلوگیری می کند. تابلت آن دارای شلنگ کلوینی و زیر سری آن دارای ۲ محور حرکتی است. صندلی توسط پدال پایی نیز کنترل می شود.

     -یونیت دندانپزشکی فیروز دنتال

از ویژگی های این یونیت دندانپزشکی می توان به سیستم حذف صدا و سیستم ۵ شلنگ از بالا اشاره کرد. در این نوع یونیت، دسته صندلی متحرک است و همچنین می توان پشتی صندلی را تنظیم کرد. تابلت آن مجهز به میکروموتور است. این یونیت ها به همراه تابوره است. 

* نکته مهم درباره تولید کننده ایرانی : امروزه شرکت های ایرانی با سابقه‌ی درخشان و همچنین با توجه به استانداردها به تولید یونیت های دندانپزشکی بسیار مناسب پرداخته اند که همانند یونیت های خارجی است.

از لحاظ مناسب بودن قیمت و همچنین کیفیت، یک یونیت دندانپزشکی ایرانی برای خرید کاملاً مناسب است. بسیاری برند های ایرانی در زمینه ی تولید و فروش یونیت دندانپزشکی فعالیت دارند که جزء برندهای معروف در دنیا با عرضه ی بهترین یونیت ها هستند.

بهترین یونیت های دندانپزشکی خارجی 

بهترین یونیت های دندانپزشکی خارجی شامل موارد زیر است:

*یونیت دندانپزشکی میلیونیکو
*یونیت دندانپزشکی دیپلمات
*یونیت دندانپزشکی ویتالی   

         - یونیت دندانپزشکی میلیونیکو

یونیت دندانپزشکی میلیونیکو ساخت کشور سوییس با طراحی زیبا و جذاب است. تابلت آن ۴ شلنگ و از بالا است و قابلیت نصب شلنگ پنجم را نیز دارد. دارای سیستم ایمنی توقف و زیر سری ۳ محور با روکش های با کیفیت هستند. پدال آن چند منظوره و دارای آبگرمکن و تابوره و مخزن آب اضطراری است.

         - یونیت دندانپزشکی دیپلمات

دارای قابلیت تنظیم شدت نور، سیتستم توقف ایمنی، پدال چند منظوره است. تابلت آن ۳ شلنگ است و امکان اتصال شلنگ ۴ و ۵ در آن وجود دارد. زیر سری آن ۳ محوره است و طراحی آن بسیار زیبا است.

       - یونیت دندانپزشکی ویتالی

در این نوع یونیت دندانپزشکی تابلت دارای ۴ شلنگ از بالا است. مخزن آب اضطراری و پدال چند منظوره دارد. زیر سری آن ۳ محوره است و سیستم توقف ایمنی دارد. طراحی آن بسیار جذاب است و ساخت کشور سوئیس می باشد. 

یونیت های دندانپزشکی ویتالی، دیپلمات و میلیونیکو از بهترین یونیت های دندانپزشکی هستند که در اروپا تولید می شوند.