خانه مجله دندانپزشکی دیش دال مقالات دندانپزشکی


یکبار مصرفهای دندانپزشکی جهت کنترل بیماری های عفونی

زمان مورد نیاز برای مطالعه:۲دقیقه

یکبار مصرفهای دندانپزشکی جهت کنترل بیماری های عفونی

استفاده از دستگاه های ضدعفونی کننده و لوازم یکبار مصرف دندانپزشکی در مطب ها ضریب کنترل بیماری های عفونی را افزایش می دهد و اگر محیط مطب آلوده باشد نخستین کسی که در معرض آسیب قرار می گیرد پزشک است.

یکبار مصرف ها و چندبار مصرف ها؛ این موضوع یکی از بخش های چالشی و تقریباً نگران کننده در مراکز دندانپزشکی به شمار می آید. چرا نگران کننده؟ مصرف مجدد محصولات یکبار مصرف، خطرات بسیاری همچون انتقال عفونت ها و بیماری ها را ایجاد میکند؛ از طرفی، اگر محصولات چندبار مصرف، تنها یکبار استفاده شوند به نوعی اسراف و هدر رفتن منابع مالی و طبیعی محسوب می شود.

Related image


دکتر پهلوانی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در حاشیه همایش تکنیک های نوین پروتز دندان با بیان این که سطح خدمات بهداشت دهان و دندان با فعالیت های گروه های بهداشتی و تیم های درمانی روبه افزایش است، افزود: نظارت مستمر تیم های بهداشتی و واحدهای نظارتی معاونت درمان دانشگاه در تحقق استانداردهای بهداشت دهان و دندان نقش بسزایی دارد.
گفتنی است، شناخت دندان و بیماری های آن و جلوگیری كردن از پوسیدگی، تخریب و از بین رفتن دندان نقش موثری در افزایش طول عمر دارد.

 دندانپزشكان باید در طی تمیز كردن ابزارها از دستكش كار، ماسك، عینك محافظ و روپوش یا پیش بند محافظ استفاده كنند و تمام وسایل یك بار مصرف باید پس از مصرف دور انداخته شود. برای مشاهده و خرید محصولات یکبار مصرف دیشدال کلیک کنید
Image result for ‫یکبار مصرف های دندانپزشکی!‬‎

پک جراحی استریل کامل  این امکان را برای شما دندانپزشک محترم فراهم کرده است که با قیمتی مناسب تمامی لوازم یکبار مصرف را در بسته بندی یکجا داشته باشید برای خرید کلیک کنید 

بنابر این گزارش، تمام وسایل دندانپزشكی كه با خون، بزاق یا غشاء های مخاطی بیمار تماس یافته اند باید با اتوكلاو، دستگاه استریل كننده با گاز شیمیایی غیر اشباع شده یا استریل كننده با حرارت خشك یا گاز اكسیداتیلین پیش از مصرف دوباره استریل شوند.بهتر است دندانپزشكان پس از پایان كار هر بیمار، 20 تا 30 ثانیه پدال را فشار دهند تا شلنگ های آب و هوا و خود وسیله شسته شود.

single use

شاید بگویید اینکه ساده است و همه میدانند! ولی آیا یکبار مصرف بودن چیزی مثل ماسک را کسی نمیداند؟! اینکه کسی ماسک را پس از اتمام کار بیمار، به زیر چانه بکشد و برای بیمار بعدی استفاده کند، شاید برای شما خنداره باشد اما واقعاً در بعضی موارد دیده می شود! علت این کار اشتباه چیست؟ معمولاً صرفه جویی در هزینه ها! و شاید اصرار به تکرار یک عادت غلط! اگرچه هزینه خرید محصولی مثل ماسک، هزینه چندانی ندارد و تبعات این صرفه جویی ممکن است بسیار سنگین تر و جبران ناپذیرتر باشد.

برای  مشاهده قیمت,مشخصات ,انواع و بهترین نمونه های یکبار مصرفهای دندانپزشکی  در پک کامل  برند های باکیفیت   لطفا کلیک کنید

دیشدال بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه دندانپزشکی، با گستره ای متنوع از مواد و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکان محترم، «تجربه ی لذت بخش یک خرید اینترنتی» را به همراه دارد. ارسال به موقع، ضمانت بهترین قیمت و همچنین اصالت برند محصولات، سه اصلی است که دیشدال همواره به آن پایبند بوده و با رعایت آن بستری جامع، جهت دسترسی به برندهای متنوع و مطرح جهانی را به آسانی و تنها با چند کلیک، برای جامعه دندانپزشکی ایران فراهم آورده است. تیم پشتیبان دیشدال در تلاش است که با همراهی کردن شما در این مسیر تجربه ای ماندگار برایتان رقم بزند.